» strona główna» informacje o nas» księga gości» ciekawe linki» nasz baner» kontakt z nami
» WORTALE.NET» reklama» współpraca
Cocker Spaniel Angielski
Cocker Spaniel Amerykański

O rasie
» wzorzec
» historia
» Charakterystyka
» Pielęgnacja
» Umaszczenia
» Zdrowie
» Genetyka
» Budowa amerykana

Szczenięta
» zapowiedzi miotów
» szczenieta na sprzedaż

Hodowle
» katalog hodowli

Reproduktory
» katalog reproduktorów

Wystawy
» wyniki wystawy w Polsce
» wyniki wystaw zagranicą
» wyniki wystawy klubowe

Fotoreportraże
» zdjęcia z wystaw
» konkursy Agility

REGULAMINY

» Regulamin hodowli
» Regulamin wystaw

INFORMACJE
» informacje o nas
» zasady korzystania
» dodawanie komentarzy
» jesteś w dziale: okiem hodowcy » Jak wybrać smycz dla naszego psa?

Artykuł przeczytano: 612 razy.

Każda rzecz, którą kupujemy dla naszego czworonoga powinna być dopasowana do jego gabarytów, wieku oraz charakteru. Mogłoby się wydawać, że każdy właściciel psów powinien o tym wiedzieć, jednak niestety wiele osób o tym zapomina. Dość częstym błędem jest na przykład zły dobór smyczy. Zanim wybierzemy smycz dla naszego psa warto się zastanowić, jaki model będzie dla niego najbardziej odpowiedni.

W sklepach zoologicznych są najczęściej dostępne dwa podstawowe typy – smycz tradycyjna oraz smycz automatyczna. Oczywiście każdy nich występuje w wielu wariantach. Wybierając smycz należy kierować się przede wszystkim bezpieczeństwem oraz wygodą naszego psa. Wygląd smyczy ma znaczenie drugorzędne.

Kiedy nie stosować smyczy automatycznej?

W przypadku smyczy automatycznych uciążliwe dla psa może okazać się ciągłe naciąganie się taśmy. System ten sprawia, że psy, które lubią dużo biegać podczas spaceru muszą z nim walczyć. Ciągłe naprężanie się paska jest dla takich psów dużym problemem. Jeśli więc wybieramy smycz dla czworonoga, który lubi się bawić i często zdarza mu się szarpać taśmę powinniśmy unikać zakupu smyczy automatycznej. Nie jest ona również zalecana w przypadku szczeniąt, ponieważ wyrabia w małym psie nawyk ciągnięcia smyczy, który potem jest bardzo trudno wyeliminować.

Zalety smyczy automatycznej

Smycz automatyczna jest natomiast świetnym wyborem dla spokojnych i zrównoważonych czworonogów. W takiej sytuacji daje ona psu poczucie większej swobody. Smycze automatyczne są też lubiane przez właścicieli, ponieważ nie zmuszają one do chodzenia krok w krok za psem. Jednak należy pamiętać o tym, że posługiwanie się taką smyczą nie jest tak proste jak by się mogło wydawać. Dlatego podczas pierwszych spacerów należy zachować szczególna ostrożność.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie smyczy?

Przy wyborze smyczy automatycznej należy zwrócić uwagę na jej zasięg. W zależności od modelu waha się on od trzech do ośmiu metrów. Bardzo ważne jest także by była ona dostosowana do rozmiarów psa.

Wybierając smycz dla psa należy pamiętać, że najważniejszy jest jego komfort oraz bezpieczeństwo podczas spaceru. W niektórych sytuacjach może się okazać, że lepszym wyborem będzie wykorzystanie tradycyjnej smyczy, ponieważ daje ona lepszą kontrolę nad psem. Natomiast w innej sytuacji sięgniemy po automatyczną smycz dającą psu większą swobodę. Jeśli chcemy by nasz pies podczas spacerów czuł się komfortowo i bezpiecznie należy zadbać o odpowiednią smycz dla niego.

Informacja prasowa.
Zakaz kopiowania, rozpowszechniania części lub całości bez zgody redakcji wortalu SPANIELE.WORTALE.NET.

Dodaj komentarz / przeglądaj komentarze

Komentarzy do artykułu: 0.


Wróć na portal: MINDLY.PL 

lub przejdź na portal: PSY24.PL
 

| zaloguj