» strona główna» informacje o nas» księga gości» ciekawe linki» nasz baner» kontakt z nami
» WORTALE.NET» reklama» współpraca
Cocker Spaniel Angielski
Cocker Spaniel Amerykański

O rasie
» wzorzec
» historia
» Charakterystyka
» Pielęgnacja
» Umaszczenia
» Zdrowie
» Genetyka
» Budowa amerykana

Szczenięta
» zapowiedzi miotów
» szczenieta na sprzedaż

Hodowle
» katalog hodowli

Reproduktory
» katalog reproduktorów

Wystawy
» wyniki wystawy w Polsce
» wyniki wystaw zagranicą
» wyniki wystawy klubowe

Fotoreportraże
» zdjęcia z wystaw
» konkursy Agility

REGULAMINY

» Regulamin hodowli
» Regulamin wystaw

INFORMACJE
» informacje o nas
» zasady korzystania
» dodawanie komentarzy
» jesteś w dziale: Zdrowie » Kiedy wybrać karmę bez glutenu dla psa?

Artykuł przeczytano: 1629 razy.

Na temat jedzenia lub niejedzenia glutenu od jakiegoś czasu w mediach przetacza się burza. Obie opcje mają swoich zagorzałych zwolenników jak i przeciwników. W przypadku ludzi nie do końca wiadomo, czy gluten faktycznie szkodzi innym osobom niż te, które są chore na celiakie. Natomiast sytuacja z czworonogami jest zupełnie inna. Psy są urodzonymi mięsożercami i choć ich żołądki z reguły bez problemu są w stanie strawić także i inny pokarm, to w niektórych przypadkach może okazać się to problemem. Karma dla psa bez glutenu została stworzona z myślą o tych czworonogach, które mają wyjątkowo wrażliwy układ pokarmowy. Nie tylko wyklucza ona z pożywienia szkodzące psiakowi substancje, ale również dba o prawidłowy bilans pozostałych elementów zdrowej diety.

Karma dla psa bez glutenu jako pomoc przy alergiach

Warto wiedzieć, że różnego rodzaju nietolerancje pokarmowe mogą pojawić się u psa w każdym wieku. Jednak często pierwsze objawy możemy zaobserwować już u kilkumiesięcznych szczeniąt. Sygnałem alarmowym powinno być nieprawidłowe działanie układu pokarmowego zwierzęcia – przewlekłe się biegunki lub zaparcia, czy też częste wzdęcia itp. Oczywiście warto zawsze swoje obawy skonsultować z weterynarzem. Będziemy wtedy mieli pewność, że za wspomnianymi objawami nie stoi żadna inna choroba.

Jeśli natomiast mamy już świadomość, że problemem jest wrażliwy żołądek naszego ulubieńca, to dobrym sposobem poradzenia sobie z psią alergią będzie próba wyeliminowania szkodzących czworonogowi substancji. Pamiętajmy jednak, że wykluczenie czegoś z diety naszego pupila, może wywołać niedobory innych elementów, które są ważne w rozwoju psa. Właśnie dlatego planu żywieniowego dla wrażliwego psa lepiej nie komponować samemu. Lepszym rozwiązaniem będą gotowe, suche karmy, które są wzbogacone o odpowiednie składniki tak, by zapewnić prawidłowe funkcjonowanie naszego psiaka.

Jakość karmy, którą podajemy czworonogom

Karma dla psa bez glutenu może pomóc naszemu czworonogowi poradzić sobie z alergiami. Jednak warto przy okazji zadbać całościowo o jego zdrowie. Sprawdzaj zatem jakość jedzenia, które kupujesz dla swojego pupila. Będzie miało to olbrzymi wpływ zarówno na jego kondycję fizyczną, jak i psychiczną. Sekretem nie jest tylko i wyłącznie sam brak glutenu w dostarczanym pożywieniu. Dobra karma dla wrażliwego psa będzie miała również odpowiednio dobrane zioła, które pomogą w regulacji pracy układu trawiennego naszego czworonoga.

Równie ważna jest jakość poszczególnych elementów użytych do stworzenia karmy. Dla psiego alergika warto poszukać produktów powstałych na bazie ekologicznych i naturalnych składników. Są one pozbawione szkodliwych substancji, a co za tym idzie – zdrowsze. Będą zatem lepiej wspierały prawidłowy rozwój czworonoga. Mniejsze jest też prawdopodobieństwo, że jakiś element składu karmy zaszkodzi naszemu wrażliwemu pupilowi. Pamiętajmy o tym, że wiele z psich dolegliwości jest konsekwencją źle dobranej karmy.

Przeglądając zatem worek, który jest oznaczony jako karma dla psa bez glutenu sprawdź dokładnie, czy faktycznie nie zawiera ona pszenicy, ryżu, kukurydzy bądź soi. Dobrze jeśli na etykiecie jest informacja odnośnie braku produktów modyfikowanych genetycznie (GMO). W przypadku psiego alergika w karmie nie powinno być też żadnych wzmacniaczy smaku ani barwników.

Ciekawym rozwiązaniem na polskim rynku są skandynawskie karmy dla psów. Znane są one z bezkompromisowego podejścia do norm jakościowych. W ich składzie znajdziemy jedynie ekologiczne i zdrowe produkty, które będą służyć naszemu psiakowi.

Informacja prasowa.




Zakaz kopiowania, rozpowszechniania części lub całości bez zgody redakcji wortalu SPANIELE.WORTALE.NET.

Dodaj komentarz / przeglądaj komentarze

Komentarzy do artykułu: 0.


Wróć na portal: MINDLY.PL 

lub przejdź na portal: PSY24.PL
 

| zaloguj