» strona główna» informacje o nas» księga gości» ciekawe linki» nasz baner» kontakt z nami
» WORTALE.NET» reklama» współpraca
Cocker Spaniel Angielski
Cocker Spaniel Amerykański

O rasie
» wzorzec
» historia
» Charakterystyka
» Pielęgnacja
» Umaszczenia
» Zdrowie
» Genetyka
» Budowa amerykana

Szczenięta
» zapowiedzi miotów
» szczenieta na sprzedaż

Hodowle
» katalog hodowli

Reproduktory
» katalog reproduktorów

Wystawy
» wyniki wystawy w Polsce
» wyniki wystaw zagranicą
» wyniki wystawy klubowe

Fotoreportraże
» zdjęcia z wystaw
» konkursy Agility

REGULAMINY

» Regulamin hodowli
» Regulamin wystaw

INFORMACJE
» informacje o nas
» zasady korzystania
» dodawanie komentarzy
» jesteś w dziale: literatura » Jak wybierać legowisko dla psa?

Artykuł przeczytano: 808 razy.

Dla nikogo nie jest tajemnicą, że każdy pies różni się nie tylko swoimi wymiarami, ale również i charakterem. Oznacza to, że różne zwierzęta będą miały różne wymagania odnośnie swojego miejsca do spania.
Dlatego właściciele czworonogów powinni bardzo dobrze przeanalizować zakup legowiska dla swoich pupili, żeby zapewnić im najlepszy sen.

Rozmiar legowiska

Oczywiście, bez względu na to, czy w grę wchodzi poducha dla psa, czy mata, albo jakiś inny wariant miejsca do spania, przede wszystkim należy sprawdzić jego wymiary. Legowisko powinno być wystarczająco duże, żeby piesek mógł położyć się w dowolnej pozycji. Jeżeli jego „łóżeczko” będzie za małe, zwierzak może czuć się niewygodnie i bardzo się męczyć przez całą noc. Natomiast, gdyby dyskomfort trwał za długo, czworonóg może odczuwać ból w kończynach albo w kręgosłupie po niewygodnym spaniu. Bez wątpienia, po jakimś czasie pies po prostu zrezygnuje z takiego miejsca do spania, nawet jeżeli będzie ono wyjątkowo przytulne.


Dlatego właśnie pierwsze i najważniejsze kryterium wyboru to wymiar „łóżeczka”. Na szczęście, sklep Bowl&Bone proponuje swoim klientom, zarówno dwunogim, jak i czworonogim, optymalne rozwiązania. Na przykład, w sklepie można zamówić legowisko, uszyte zgodnie z indywidualnymi wymiarami psa.

Materiał

Bardzo istotne kryterium wyboru legowiska to również materiał, z którego to akcesorium zostało wyprodukowane. Przede wszystkim, materiał powinien być ciepły i przyjemny w dotyku. Ponieważ zazwyczaj poducha dla psa albo mata umieszczana jest na podłodze, należy upewnić się, że nie będzie ona przepuszczała zimna, które idzie od strony podłogi. Jest to szczególnie ważne w przypadku, gdy właściciel lubi podróżować ze swoim małym przyjacielem i nocować w namiocie albo pod gołym niebem.


Oczywiście, materiał to nie tylko ciepły i przyjemny dotyk, ale również trwałość. Ponieważ nie każdy piesek jest grzeczny i zachowuje się przez cały czas tak, jak by chciał tego jego gospodarz, należy wybierać legowisko tylko z najmocniejszych materiałów. Poza tym, piesek zawsze może przypadkowo uszkodzić swoje „łóżeczko”. W końcu te zwierzaki są posiadaczami ostrych zębów i pazurów. Dlatego właściciel czworonoga powinien wybrać taką matę albo poduchę, która nie zniszczy się w krótkim czasie.

Co może polepszyć sen pieska?

Oczywiście, każdy sen będzie słodszy, jeżeli zwierzątko będzie miało swój ciepły i przytulny kocyk. Na szczęście, sklep Bowl&Bone proponuje aż kilka wariantów tego akcesorium. Kocyk jest szczególnie istotny, jeżeli pokój, w którym śpi czworonóg, nie jest wystarczająco ciepły.
A żeby poducha dla psa wydawała się jeszcze miększa, troskliwy właściciel może wybrać swojemu zwierzakowi śmieszną i wesołą zabawkę. Miękki i fajny do gryzienia zajączek, kotek, słoń, gąsienica albo żyrafa pomogą zwierzęciu szybciej zasnąć i mieć tylko same dobre sny. Bowl&Bone daje każdej osobie możliwość stworzenia najlepszych warunków do życia swojemu pupilowi.

Informacja prasowa.
Zakaz kopiowania, rozpowszechniania części lub całości bez zgody redakcji wortalu SPANIELE.WORTALE.NET.

Dodaj komentarz / przeglądaj komentarze

Komentarzy do artykułu: 0.


Wróć na portal: MINDLY.PL 

lub przejdź na portal: PSY24.PL
 

| zaloguj