» strona główna» informacje o nas» księga gości» ciekawe linki» nasz baner» kontakt z nami
» WORTALE.NET» reklama» współpraca
Cocker Spaniel Angielski
Cocker Spaniel Amerykański

O rasie
» wzorzec
» historia
» Charakterystyka
» Pielęgnacja
» Umaszczenia
» Zdrowie
» Genetyka
» Budowa amerykana

Szczenięta
» zapowiedzi miotów
» szczenieta na sprzedaż

Hodowle
» katalog hodowli

Reproduktory
» katalog reproduktorów

Wystawy
» wyniki wystawy w Polsce
» wyniki wystaw zagranicą
» wyniki wystawy klubowe

Fotoreportraże
» zdjęcia z wystaw
» konkursy Agility

REGULAMINY

» Regulamin hodowli
» Regulamin wystaw

INFORMACJE
» informacje o nas
» zasady korzystania
» dodawanie komentarzy
» jesteś w dziale: Zdrowie » Przysmaki dla domowych łasuchów – co dla psów i kotów?

Artykuł przeczytano: 1748 razy.

Karmienie kocich i psich przyjaciół jedzeniem dla ludzi, najczęściej kończy się źle. Organizmy zwierzęce potrzebują innych składników, a i sposób trawienia, zależny od budowy układu trawiennego, wpływa na rodzaj pokarmu. O ile szeroka oferta karm dla kotów i psów ułatwia dbanie o właściwy i wartościowy jadłospis, o tyle wciąż istnieje problem przekąsek. Jakie smakołyki warto zafundować czworonożnym łasuchom?

Smakołyk dla psa – smaczny, ale i zdrowy

Podawanie przysmaków może stanowić sposób na uzupełnienie codziennej diety psa. Jest również sposobem, by zapewnić właściwą higienę zębów, wspomóc naturalne żucie i gryzienie. Smakołyki zaspokajają potrzeby psów łasuchów, ale w zdrowy sposób. Są kolejno metodą na zapewnienie właściwej podaży witamin, mikro- i makroelementów, w diecie psów trenujących. I wreszcie przysmaki mogą motywować podczas treningów, będąc nagrodą za dobrze wykonane zadanie. Jak je dobrać?

Ma być zdrowo – to najważniejsze. Im bardziej pachnące, barwne i kształtne smakołyki, tym bardziej trzeba zwracać uwagę na ich skład. Dla psów nie są wskazane wszelkiego rodzaju sztuczne substancje, które nie wnoszą wartości odżywczych, a nawet mogą szkodzić. Skład powinien być wysoki jakościowo, możliwie naturalny, a przysmak hipoalergiczny, jeśli pies jest alergikiem. Takie smakołyki można znaleźć w ofercie sklepu zoologicznego SklepZoologic.pl.

Dobór przysmaków powinien następować zgodnie z potrzebami psów, ale i celów, jakie chcemy osiągnąć. Do wyboru mamy przysmaki, które pomagają w usuwaniu osadu nazębnego i dbają o zdrowe dziąsła. Produkty bogate w kolagen i wapń, wpływają na mocne i zdrowe kości. Trawienie ułatwiają przysmaki z zawartością błonnika, a witaminy i kwasy tłuszczowe powinny gościć w produktach, które mają zadbać o kondycję skóry i sierści. Psiaki z nadwagą lub zagrożone otyłością, nie muszą rezygnować z psich łakoci. Warto jednak zafundować im tzw. przysmaki low fat, które mają niewiele tłuszczu.

Mój kociak jest łasuchem!

Oferta przysmaków dla kotów jest coraz większa. To dobrze, bo wreszcie mamy w czym wybierać. Możemy zapewnić swoim mruczkom zdrową porcję składników, które przyniosą korzyści, ale będą miały formę atrakcyjną dla wymagającego kota.

Najwięcej znajdujemy przysmaków mięsnych i rybnych. Niewielkie kawałki, lekkostrawność i dodatek między innymi minerałów, to doskonały sposób na uzupełnienie diety mruczka łakomczucha. Podobne właściwości do przysmaków mięsnych, mają przekąski serowe, ale te odpowiadają najbardziej miłośnikom mleka.

W czasie treningów i spacerów świetnie sprawdzają się dropsy, a na co dzień warto pomyśleć o produktach, które wspomagają dbanie o jamę ustną kociaka. Mają postać smakołyków do gryzienia bądź żucia, co wpływa na odświeżenie oddechu i skuteczne pozbywanie się osadu nazębnego.

Jeśli nasz mruczek zmaga się z jakimś schorzeniem, warto szukać takich przekąsek, które w swoim składzie mają substancje czynne, bo te odpowiadają za wspomaganie leczenia rozmaitych dolegliwości. W pracy układu pokarmowego pomaga trawa, a organizm kota zyskuje także korzystając z mleka i produktów mlecznych.

Wartościowe, smaczne, pełne składników odżywczych, możliwie naturalne i oczywiście dopasowane do potrzeb i wymagań zwierząt domowych. Przekąsek dla kotów i psów nie brakuje. Wystarczy uwzględnić ich aktywność fizyczną, rasę, ewentualne choroby, z jakimi się zmagają. Na tej podstawie uda się wybrać przekąskę, która sprawi nie tylko przyjemność, ale i wspomoże funkcjonowanie organizmu mruczka czy psiaka.

Informacja prasowa.
Zakaz kopiowania, rozpowszechniania części lub całości bez zgody redakcji wortalu SPANIELE.WORTALE.NET.

Dodaj komentarz / przeglądaj komentarze

Komentarzy do artykułu: 0.


Wróć na portal: MINDLY.PL 

lub przejdź na portal: PSY24.PL
 

| zaloguj