» strona główna» informacje o nas» księga gości» ciekawe linki» nasz baner» kontakt z nami
» WORTALE.NET» reklama» współpraca
Cocker Spaniel Angielski
Cocker Spaniel Amerykański

O rasie
» wzorzec
» historia
» Charakterystyka
» Pielęgnacja
» Umaszczenia
» Zdrowie
» Genetyka
» Budowa amerykana

Szczenięta
» zapowiedzi miotów
» szczenieta na sprzedaż

Hodowle
» katalog hodowli

Reproduktory
» katalog reproduktorów

Wystawy
» wyniki wystawy w Polsce
» wyniki wystaw zagranicą
» wyniki wystawy klubowe

Fotoreportraże
» zdjęcia z wystaw
» konkursy Agility

REGULAMINY

» Regulamin hodowli
» Regulamin wystaw

INFORMACJE
» informacje o nas
» zasady korzystania
» dodawanie komentarzy
» jesteś w dziale: o spanielach w prasie » Zamień spacer w czystą przyjemność z odpowiednią smyczą!

Artykuł przeczytano: 992 razy.

Wybór dobre smyczy dla Twojego psa wcale nie jest prosty. Na rynku dostępnych można znaleźć wiele smyczy, których ceny wahają się od kilkunastu nawet do kilkuset złotych. Niestety nie zawsze ich jakość odzwierciedlona jest w cenie. Ale czy warto oszczędzać na smyczy i kupić ją w supermarkecie? Na co powinno się zwrócić uwagę przy wyborze smyczy? Jak sprawić, aby spacer z koszmaru przerodził się w czystą przyjemność?

Wydaje się, że spacer z psem to nic wielkiego. Zakładasz mu obrożę, do której doczepiasz smycz i razem spokojnie i równo idziecie sobie do parku. Ci którzy są właścicielami psów, doskonale wiedzą, że rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej i wcale nie jest tak kolorowo. Radosny spacer z psem przeradza się nierzadko w koszmar szarpania, hamowania czy gryzienia smyczy. Taki stan rzeczy często ma swoje podłoże w źle dobranej smyczy. Na szczęście na rynku jest dostępnych coraz więcej innowacyjnych smyczy ułatwiających poruszanie się z pupilem.

Zapomnij o szarpaniu podczas spacerów z psem

Chyba nie ma psiaka, który by na komendę wyjścia na spacer nie padłby w szał radości i euforii. Niefortunnie jego niepohamowana euforia często sprawia, że to on wyprowadza swojego właściciela na spacer a nie odwrotnie. Pies pędzi przed siebie, co wiąże się z ciągnięciem, szarpaniem zamieniając spacer w istny koszmar, kończący się obtarciami i odciskami dłoni. Znajomy scenariusz? Nie masz pomysłu, jak temu zapobiec? Poznaj smycz z amortyzatorem! Innowacyjny system amortyzacji podczas szarpania i ciągnięcia, skutecznie chroni szyję psa. Amortyzacja sprawia, że im mocniej pies ciągnie, tym większy opór odczuwa, przez co rozumie, że szarpanie się zupełnie mu się nie opłaca. Wybierając smycz dla pupila, warto zadbać, aby była ona wyposażona w amortyzator, który sprawi, że spacery staną się przyjemny czasem dla obojga.

Smycz nie do przegryzienia!

Znasz ten widok, kiedy to pies wyprowadza swojego pana albo sam z sobą idzie na spacer trzymając smycz w pysku? Kto nie zna! Gryzienie smyczy przez pupila to jeden z większych problemów posiadaczy psów. Smycz mogą gryźć z wielu powodów: z ekscytacji wyjścia na dwór, dla zabawy albo po prostu z nudów. Jeśli straciliście już nadzieję, że jedna smycz wystarczy waszemu psu chociaż na rok, to mamy dla was nadzieję! Sposób na powstrzymanie psa od gryzienia smyczy wynalazł Łukasz Skryplonek. Przez kilka lat obserwował te zwierzęta i ich zachowanie podczas spacerów. W stworzeniu genialnej smyczy Idealeash wykorzystał fakt, że zęby psa wyglądem łudząco przypominają pasma górskie. Dzięki takiej budowie rozgniatanie pokarmu może odbywać się przy ruchu szczęki góra-dół. Jaki z tego morał? Łukasz wymyślił, że aby pies nie miał ochoty gryźć smyczy, stworzył wokół linki spiralę, po której zęby psa się ześlizgują. Uniemożliwia to zaciśnięcie na niej szczęki zwierzaka, nie sprawiając bólu. Brzmi super? Sami przetestujcie.

Smycz na spacer i podczas trekkingu

Kolejną ważną sprawą, na którą należy zwrócić uwagę wybierając smycz dla psa jest regulacja długości oraz wielofunkcyjność. Ciekawe rozwiązanie zastosowano w smyczy Idealeash 2.0. Jest ona regulowana karabińczykiem, więc można ją używać zarówno podczas zwykłego spaceru, jak i podczas biegania z psem. To rozwiązanie pozwana na szybką i łatwą zmianę długości smyczy przy pomocy dwóch tubularnych gumowych nakładek. Wpięty pomiędzy nie karabińczyk nie przemieszcza się, a właściciel psiaka może swobodnie przepiąć sobie smycz wokół pasa w trakcie spaceru i joggingu z pupilem. Dodatkowe informacje znajdziecie na stronie https://www.toys4boys.pl/idealeash-smycz-dla-psa-z-amortyzatorem-item10991.html

 

 

Informacja prasowa.
Zakaz kopiowania, rozpowszechniania części lub całości bez zgody redakcji wortalu SPANIELE.WORTALE.NET.

Dodaj komentarz / przeglądaj komentarze

Komentarzy do artykułu: 0.


Wróć na portal: MINDLY.PL 

lub przejdź na portal: PSY24.PL
 

| zaloguj