» strona główna» informacje o nas» księga gości» ciekawe linki» nasz baner» kontakt z nami
» WORTALE.NET» reklama» współpraca
Cocker Spaniel Angielski
Cocker Spaniel Amerykański

O rasie
» wzorzec
» historia
» Charakterystyka
» Pielęgnacja
» Umaszczenia
» Zdrowie
» Genetyka
» Budowa amerykana

Szczenięta
» zapowiedzi miotów
» szczenieta na sprzedaż

Hodowle
» katalog hodowli

Reproduktory
» katalog reproduktorów

Wystawy
» wyniki wystawy w Polsce
» wyniki wystaw zagranicą
» wyniki wystawy klubowe

Fotoreportraże
» zdjęcia z wystaw
» konkursy Agility

REGULAMINY

» Regulamin hodowli
» Regulamin wystaw

INFORMACJE
» informacje o nas
» zasady korzystania
» dodawanie komentarzy
» jesteś w dziale: pielęgnacja » Spacery socjalizacyjne sposobem na integrację Twojego psa

Artykuł przeczytano: 1033 razy.

Pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. To słowa znane i stare jak świat, ale jakże prawdziwe. Należy jednak wiedzieć, że jedną z podstawowych potrzeb czworonoga jest możliwość obcowania z innymi psiakami. W zależności od wieku zwierzęcia rodzaj zaspokajania tej potrzeby jest inny. Szczeniakom wystarczą zabawy i gonitwy, natomiast dorosłym psom oprócz zabaw wiele radości sprawia wspólne tropienie, węszenie i kopanie. Niekiedy jednak ludzie zapominają o tym, czego ich pieski potrzebują, przez co mogą być agresywne w stosunku do innych czworonogów. Jeśli jednak właściciel chce zapewnić swojemu pupilowi prawidłowy rozwój, może wybrać spacery socjalizacyjne.

Spacery socjalizacyjne - co to jest?

Zrównoważony i szczęśliwy pies to taki, który umie komunikować się z innymi psiakami. Niestety, nie rodzą się one z takimi umiejętnościami, jednak bardzo łatwo można je tego nauczyć poprzez spacery aktywne, które odbywają się w grupie. Pupile oraz ich właściciele mają wtedy okazję poznać się z prawdziwymi psimi mentorami. Niezwykle spokojne i opanowane, o wysokich kompetencjach społecznych oraz pewne siebie czworonogi uczą inne niesforne, zazwyczaj szczeniaki, jak funkcjonować w psiej społeczności. 

Co dają spacery aktywne?

Spacery aktywne pozwalają na obcowanie młodszych i starszych psów ze sobą, dzięki czemu te pierwsze uczą się zachowań społecznych, zasad życia w grupie oraz komunikacji i dodatkowo zdobywają nowe cenne doświadczenia. Tylko poprzez obserwacje i naśladownictwo szczeniaki mogą zyskać cenną umiejętność, jaką jest panowanie nad emocjami. 

Jak się odbywają spacery w grupie psów? 

Spacery w grupie psów to jedyna i podstawowa firma socjalizacji. Cały proces odbywa się pod czujnym okiem ludzi, którzy nie są obserwatorami, ale także szkolą się, jak pomagać swoim pupilom w radzeniu sobie z trudnymi i stresującymi sytuacjami. Bardzo często podczas spacerów socjalizacyjnych właściciele psiaków uczą się dawać im wsparcie oraz dobrze odczytywać stan emocjonalny zwierzęcia.

Wraz z biegiem czasu i kolejnymi spotkaniami, ludzie oraz ich psy stają się coraz bardziej wiarygodnymi kompanami do spacerów. To oczywiście wpływa korzystnie na ich relację, umacnia więź i zaufanie. Nieoceniona jest także nauka wspólnej komunikacji. Bardzo często można zauważyć jak pies i jego pan świetnie się dogadują mimo bariery, jaka ich z pozoru dzieli. Z pewnością warto skorzystać z socjalizacji czworonoga, jeśli chce się, aby był on przyjaźnie nastawiony do otaczającego go świata. Pomóc w tym może Wyższa Szkoła Psiej Edukacji Hau! Vard.

Informacja prasowa.
Zakaz kopiowania, rozpowszechniania części lub całości bez zgody redakcji wortalu SPANIELE.WORTALE.NET.

Dodaj komentarz / przeglądaj komentarze

Komentarzy do artykułu: 0.


Wróć na portal: MINDLY.PL 

lub przejdź na portal: PSY24.PL
 

| zaloguj