» strona główna» informacje o nas» księga gości» ciekawe linki» nasz baner» kontakt z nami
» WORTALE.NET» reklama» współpraca
Cocker Spaniel Angielski
Cocker Spaniel Amerykański

O rasie
» wzorzec
» historia
» Charakterystyka
» Pielęgnacja
» Umaszczenia
» Zdrowie
» Genetyka
» Budowa amerykana

Szczenięta
» zapowiedzi miotów
» szczenieta na sprzedaż

Hodowle
» katalog hodowli

Reproduktory
» katalog reproduktorów

Wystawy
» wyniki wystawy w Polsce
» wyniki wystaw zagranicą
» wyniki wystawy klubowe

Fotoreportraże
» zdjęcia z wystaw
» konkursy Agility

REGULAMINY

» Regulamin hodowli
» Regulamin wystaw

INFORMACJE
» informacje o nas
» zasady korzystania
» dodawanie komentarzy
» jesteś w dziale: literatura » Lokalizator GPS dla psa w czasie polowania

Artykuł przeczytano: 335 razy.

Większość psów myśliwskich podczas polowań jest w swoim żywiole, ale nawet profesjonalnie wyszkolone czworonogi potrafią się zgubić lub oddalić na zbyt dużą odległość. Obroża dla psów z lokalizatorem Garmin to urządzenie, dzięki któremu jeden myśliwy może kontrolować nawet do 20 psów na obszarze kilkudziesięciu kilometrów.

Polowanie z GPS dla zwierząt Garmin

GPS dla zwierząt pozwala na sparowanie lokalizatora z nawet 20 obrożami i stworzenie centrum dowodzenia np. w kole łowieckim. Większość urządzeń jest wyposażona w funkcję komunikacji z pupilem na odległość za pomocą sygnałów dźwiękowych, świetlnych i wibracji, wysyłanych z lokalizatora do obroży. Dzięki temu wyszkolony pies otrzymuje informacje od właściciela, bez potrzeby szukania go i wołania. Ponadto urządzenie umożliwia stworzenie wirtualnego ogrodzenia - terenu, na którym odbywa się polowanie. Funkcja ta pozwala na uniknięcie sytuacji, w których pies oddala się na nieznanym terenie a myśliwy, zamiast polować, poszukuje swojego czworonoga. Kiedy pies zbliża się do wyznaczonej granicy, myśliwy otrzymuje sygnał i może wysłać do sparowanej obroży jedną z wyuczonych komend. Większość psów myśliwskich to wytresowane zwierzęta, które bezbłędne reagują na komendy właściciela. Reagują, na sygnały wysyłane do obroży jak na komendy np. światło-wróć, wibracja-przynieś, dźwięk-zostaw.

Szkolenie i tresura psów myśliwskich

Pies myśliwski ze swoim właścicielem powinni stanowić zgrany zespół, co ułatwia współpracę i nie zakłóca przebiegu polowania. Wyszkolenie psa myśliwskiego jest bardzo długim i pracochłonnym procesem. Z GPS dla zwierząt szkolenie psa można przyspieszyć. Obroża elektryczna dla psa z lokalizatorem wyposażonym w funkcję tresury pozwala myśliwemu reagować na niewłaściwe zachowania pupila i na każdym spacerze uczyć czworonoga posłuszeństwa. Sygnały wysyłane do obroży można przyporządkować do konkretnych zachowań psa i w ten sposób je wyeliminować. Możliwość stworzenia wirtualnego ogrodzenia sprawi, że pies przestanie uciekać podczas spacerów i polowań.

Polowanie z kilkudziesięcioma psami

Nawet najlepiej wyszkolony pies w towarzystwie innych czworonogów może przestać wykonywać polecenia lub zacząć powielać niewłaściwe zachowania. Dzięki lokalizatorowi i sparowanym obrożom można jednocześnie kontrolować i korygować zachowanie nawet 20 psów na dużym otwartym terenie. W ten sposób można wyznaczyć wirtualną granicę obszaru polowania oraz na bieżąco kontrolować zachowanie psów poprzez wysyłanie sygnałów do obroży. GPS dla psów to również ograniczenie do minimum hałasu na polowaniach. Ponadto można stworzyć profesjonalne centrum dowodzenia, dzięki któremu osoba znajdująca się w kole łowieckim lub domu może na bieżąco śledzić pozycję wszystkich psów z obrożami. Takie wsparcie jest szczególnie przydatne podczas polowań po zmroku z wieloma czworonogami. Bieżąca aktualizacja pozycji psów zapewnia maksymalne bezpieczeństwo każdemu z nich.

Planowanie polowania z GPS dla psów Garmin

Lokalizator GPS dla psa umożliwia zaplanowanie polowania dużo wcześniej. Funkcja ta umożliwia stworzenie wirtualnego ogrodzenia dużego terenu, odseparowania zbiorników wodnych lub niebezpiecznych urwisk, głębokich rowów i innych zagrożeń czyhających na rozpędzonego psa podczas pogoni za ptactwem lub inną zwierzyną. GPS na polowaniach pozwala na większą kontrolę nad czworonogami oraz uniknięcie niemiłych niespodzianek.

 

Informacja prasowa.
Zakaz kopiowania, rozpowszechniania części lub całości bez zgody redakcji wortalu SPANIELE.WORTALE.NET.

Dodaj komentarz / przeglądaj komentarze

Komentarzy do artykułu: 0.


Wróć na portal: MINDLY.PL 

lub przejdź na portal: PSY24.PL
 

| zaloguj