» strona główna» informacje o nas» księga gości» ciekawe linki» nasz baner» kontakt z nami
» WORTALE.NET» reklama» współpraca
Cocker Spaniel Angielski
Cocker Spaniel Amerykański

O rasie
» wzorzec
» historia
» Charakterystyka
» Pielęgnacja
» Umaszczenia
» Zdrowie
» Genetyka
» Budowa amerykana

Szczenięta
» zapowiedzi miotów
» szczenieta na sprzedaż

Hodowle
» katalog hodowli

Reproduktory
» katalog reproduktorów

Wystawy
» wyniki wystawy w Polsce
» wyniki wystaw zagranicą
» wyniki wystawy klubowe

Fotoreportraże
» zdjęcia z wystaw
» konkursy Agility

REGULAMINY

» Regulamin hodowli
» Regulamin wystaw

INFORMACJE
» informacje o nas
» zasady korzystania
» dodawanie komentarzy
» jesteś w dziale: literatura » Profilaktyka antypchelna wśród psów

Artykuł przeczytano: 1050 razy.

Wbrew powszechnie panującym przekonaniom, pchły nie są wyłącznie sezonowym problem - nasze pupile narażone są na styczność z tymi pasożytami przez okrągły rok. Zabezpieczenie czworonoga powinno być więc zabiegiem regularnym. Jego częstotliwość zależeć będzie od wybranego środka ochrony.

Przeciwpchelne szampony oraz spraye

Często w pierwszym odruchu, gdy zauważamy u naszego psiego przyjaciela pchły, sięgamy po specjalistyczny szampon i urządzamy czworonogowi skrupulatną kąpiel. Należy powiedzieć, że choć jest to bardzo dobry sposób na złagodzenie swędzenia wywołanego ukąszeniami, tak samo zastosowanie szamponu nie jest eliminującym problem rozwiązaniem. Sama kąpiel niestety nie zapewnia długotrwałej ochrony. Gdy futro psa wyschnie, ukryte w mieszkaniu pchły bez problemu ponownie go zaatakują. Oprócz szamponu, warto w takiej sytuacji użyć również przeciwpchelnego sprayu, stosowanego bezpośrednio na sierść oraz skórę zwierzęcia. Należy pamiętać jednak o tym, że jest to dość czasochłonne rozwiązanie, ponieważ pies będzie musiał być spryskiwany co kilka dni, nawet przez kilka tygodni.

Tabletki zabezpieczające przed pchłami

Jak zabezpieczyć psa przed pchłami? - myślimy i często przychodzi nam do głowy rozwiązanie w postaci tabletek. Jest to wysoce skuteczny środek, jednak od razu należy zaznaczyć, że nie zabezpiecza on całkowicie zwierzęcia przed chorobami przenoszonymi przez te pasożyty. Problem polega na tym, że aby preparat zadziałał, pies musi zostać ukąszony przez pchłę. Dopiero wtedy zostaje ona zabita. Pamiętajmy o tym, że pchły mogą być nosicielami innego, jeszcze bardziej niebezpiecznego pasożyta - tasiemca.

Preparaty typu spot-on oraz obroże przeciwpchelne

Preparaty typu spot-on i obroże przeciwpchelne są najpewniejszymi rozwiązaniami w walce z pchłami. Z tego względu są najczęściej rekomendowane przez specjalistów. Zwalczające pchły preparaty typu spot-on zapewniają ochronę nawet przez 4 tygodnie. Działają przez rozprowadzenie na skórze oraz sierści czworonoga substancji czynnej. Jest to o tyle komfortowe rozwiązanie, że pchła nie musi ukąsić zwierzęcia, aby środek zaczął działać.

Drugie z polecanych rozwiązań - obroża - działa przez okres 8 miesięcy, na tej samej zasadzie, co wyżej wspomniane krople spot-on. Obroża jest wodoodporna i dodatkowo zabezpiecza psa również przed kleszczami.

Bibliografia dostępna pod adresem:

https://mojzdrowyfutrzak.bayer.com/pl/pasozyty/pchly/

Artykuł partnera.

 




Zakaz kopiowania, rozpowszechniania części lub całości bez zgody redakcji wortalu SPANIELE.WORTALE.NET.

Dodaj komentarz / przeglądaj komentarze

Komentarzy do artykułu: 0.


Wróć na portal: MINDLY.PL 

lub przejdź na portal: PSY24.PL
 

| zaloguj