» strona główna» informacje o nas» księga gości» ciekawe linki» nasz baner» kontakt z nami
» WORTALE.NET» reklama» współpraca
Cocker Spaniel Angielski
Cocker Spaniel Amerykański

O rasie
» wzorzec
» historia
» Charakterystyka
» Pielęgnacja
» Umaszczenia
» Zdrowie
» Genetyka
» Budowa amerykana

Szczenięta
» zapowiedzi miotów
» szczenieta na sprzedaż

Hodowle
» katalog hodowli

Reproduktory
» katalog reproduktorów

Wystawy
» wyniki wystawy w Polsce
» wyniki wystaw zagranicą
» wyniki wystawy klubowe

Fotoreportraże
» zdjęcia z wystaw
» konkursy Agility

REGULAMINY

» Regulamin hodowli
» Regulamin wystaw

INFORMACJE
» informacje o nas
» zasady korzystania
» dodawanie komentarzy
» jesteś w dziale: zdrowie » Co powinna zawierać zdrowa karma dla psa? Porady pomocne przy zakupie

Artykuł przeczytano: 198 razy.

Co powinna zawierać zdrowa karma dla psa? Porady pomocne przy zakupie

Właściwa dieta jest kluczowa dla prawidłowego rozwoju Twojego psa. Tanie, marketowe karmy mogą kusić ceną, ale ich długotrwałe podawanie może skończyć się przewlekłymi problemami zdrowotnymi. Te są łatwe do uniknięcia, o ile zadbasz o to, by potrzeby Twojego czworonoga były zaspokajane przez dostarczanie mu właściwych składników odżywczych. Poznaj wszystko co musisz wiedzieć na temat wartościowych i zdrowych psich karm, zanim wybierzesz się na zakupy!

Dobre karmy dla psów - po czym poznać? 

Na co zwracać uwagę podczas zakupów? Odpowiedzią na to pytanie zawsze jest skład. Lista składników wypisana na etykiecie jest w stanie powiedzieć Ci czy masz do czynienia ze zdrową karmą dla psów, czy z czymś zupełnie przeciwnym. Odnosi się to zarówno do karm suchych, jak i mokrych. Pierwszą rzeczą, na jaką trzeba zwrócić uwagę jest zawartość mięsa w ich składzie. Im jest go więcej, tym lepiej dla Twojego pupila. Mięso procentowo powinno stanowić największą część karmy, a reszta składników powinna być dodatkami do niego, nigdy odwrotnie! Dodatkowo zwróć uwagę na szczegółowość opisów. Jeżeli producent zamiast wymieniać konkretne składniki mięsne pisze ogólnikowo “takie a takie mięso i inne produkty pochodzenia zwierzęcego” oznacza to, że najprawdopodobniej skład nie jest wartościowy. Wytwórcy dobrych karm chwalą się każdym składnikiem! 

Wybierając psie karmy należy unikać też tych zbytnio przetworzonych, wzbogaconych o barwniki i polepszacze smaku. My ludzie, lubimy zwracać uwagę na estetykę naszego jedzenia, ale psy tego nie potrzebują. Naturalne karmy mięsne z dodatkami warzyw, owoców, nasycą Twojego czworonoga i dostarczą mu wszystkich niezbędnych witamin, minerałów i przeciwutleniaczy. 

Wypełniacze, takie jak zboża, są akceptowane tylko w małych ilościach i formie pełnoziarnistej. Bardzo dużo popularnych marek karm robi z nich główny składnik. Jest to niekorzystne i może doprowadzić do zaburzenia procesów trawiennych u psa, a nawet wywoływać alergie. 

Zdrowe karmy dla psów

Pamiętaj, że zakup dobrej karmy to inwestycja w lepsze zdrowie i samopoczucie Twojego czworonożnego przyjaciela. Tak jak Ty nie chciałbyś jeść niesmacznego i niewartościowego jedzenia na co dzień, tak samo Twój pies bez wątpienia wybrałby lepszą karmę. Różnica polega na tym, że będąc pod Twoją opieką, sam o to nie zadba i musisz zrobić to dla niego Ty! Sprawdź zdrowe karmy dla psów w sklepie Karma Wataha i uszczęśliw swojego pupila już dziś!

Artykuł partnera.
Zakaz kopiowania, rozpowszechniania części lub całości bez zgody redakcji wortalu SPANIELE.WORTALE.NET.

Dodaj komentarz / przeglądaj komentarze

Komentarzy do artykułu: 0.


Wróć na portal: MINDLY.PL 

lub przejdź na portal: PSY24.PL
 

| zaloguj