» strona główna» informacje o nas» księga gości» ciekawe linki» nasz baner» kontakt z nami
» WORTALE.NET» reklama» współpraca
Cocker Spaniel Angielski
Cocker Spaniel Amerykański

O rasie
» wzorzec
» historia
» Charakterystyka
» Pielęgnacja
» Umaszczenia
» Zdrowie
» Genetyka
» Budowa amerykana

Szczenięta
» zapowiedzi miotów
» szczenieta na sprzedaż

Hodowle
» katalog hodowli

Reproduktory
» katalog reproduktorów

Wystawy
» wyniki wystawy w Polsce
» wyniki wystaw zagranicą
» wyniki wystawy klubowe

Fotoreportraże
» zdjęcia z wystaw
» konkursy Agility

REGULAMINY

» Regulamin hodowli
» Regulamin wystaw

INFORMACJE
» informacje o nas
» zasady korzystania
» dodawanie komentarzy
» jesteś w dziale: literatura » Najlepszy pies dla dziecka. Poradnik

Artykuł przeczytano: 103 razy.

Każde dziecko marzy o tym, żeby mieć swojego przyjaciela - psa, z którym mogłoby się bawić na ogrodzie, mogliby razem biegać, chodzić na spacery, a rodzic pragnie spełniać wszystkie pragnienia i potrzeby swojej pociechy. Pozostaje jedna kwestia, a mianowicie czy pies nie zrobi dziecku krzywdy. Istnieje proste rozwiązanie tego problemu, gdyż są rasy, takie jak Nowofundland, które są wręcz stworzone dla dzieci i mogą być dla dziecka niemal jak “opiekunka” z bajki Piotruś Pan. Tam właśnie duży pies wciela się w roli niani i opiekuje się trójką rodzeństwa. Wybierając psa, należy kierować się aktywnością rodziny i jej sytuacją życiową. 

Najlepsze rasy dla dzieci 

Wybierając psa dla dziecka, musimy najpierw zdecydować się jakiego rozmiaru on ma być, czy chcemy psa pełnego energii, czy też odwrotnie. Przed znalezieniem nowego członka rodziny należy się również dobrze zastanowić nad tym, czy faktycznie jesteśmy w stanie spełnić potrzeby zwierzaka, które wcale nie są takie małe. 

Najlepsze małe psy dla dzieci 

Małe jest piękne - określenie pasujące do małych piesków.  Małe pieski są wspaniałym wyborem dla tych, którzy nie lubią ruchu lub też nie mają czasu na wychodzenie na długie spacery z pupilem. Rasy mniejszych psów, które są dobre dla dzieci to mops i Beagle. 

Mops - piesek dla dzieci 

Mops jest wesołym i bardzo towarzyskim, łagodnym i cierpliwym, chętnym do zabawy psem. Nie potrzebuje długich spacerów. Cechą charakterystyczną tej rasy jest wybór jednej osoby z rodziny, za którą będzie ciągle podążać. Dla pozostałych domowników wykazuje się serdecznością. Nie lubi samotności i braku zainteresowania. 

Beagle - najlepszy pies dla dzieci o mniejszych rozmiarach 

Rasę tę cechuje odwaga, żywiołowość, przyjacielskość, czujność, łagodność, a przede wszystkim inteligencja. Pies ten jest bardzo spokojny i szybko się uczy, przez co perfekcyjnie nadaje się dla rodzin z dziećmi. Beagle są wierne i cierpliwe, czasami jednak uparte. Ze względu na swą żywiołowość, lubią długie spacery i zabawę, tak jak mopsy, nie lubią samotności. 

Najlepsze duże psy dla dzieci 

Wiele osób myśli, że większy pies to większe zagrożenie dla dziecka - to nieprawda. Większe wcale nie oznacza bardziej niebezpieczne, a wręcz przeciwnie. Dobrze wychowany duży pies jest w stanie ochronić dziecko przed niebezpieczeństwem. Rasy dużych psów idealnie nadających się dla dzieci to między innymi Nowofundland, Golden Retriever i Labrador Retriever.  

Golden Retriever - idealny dla dzieci 

Golden Retrievery uchodzą za jedne z najbardziej rodzinnych psów na świecie, z natury są bardzo łagodne. Są wspaniałe dla dzieci w każdym wieku, niemowlęciem będą się opiekować, natomiast ze starszym dzieckiem będą się bawić. Psy te bardzo mocno przywiązują się do właściciela. Ze względu na sporą ilość energii, potrzebują one ogromnej dawki ruchu, dużo spacerów, podczas których z pewnością przydadzą się obroże dla dużych psów. Golden Retrievery są niezwykle inteligentne, ale również bardzo wrażliwe psychicznie. Mocno reagują na samopoczucie swoich opiekunów, źle znoszą nerwową atmosferę panującą w domu. Goldeny nadają się również dla dzieci nadpobudliwych, z zespołem Aspergera, czy autyzmem. 

Nowofundland dla najmłodszych 

Nowofundlandy są psami bardzo związanymi z człowiekiem, znane ze swojej łagodności i życzliwości dla ludzi. Pomimo swych rozmiarów, doskonale nadają się na towarzyszy dla dzieci ze względu na swoją opiekuńczość, cierpliwość i brak agresji. Zwierzak ten uwielbia kontakt z człowiekiem. 

Labrador Retriever a dzieci 

Przyjaciel rodziny, inteligentny, przyjazny dla dzieci - taki właśnie jest Labrador Retriever. Uwielbiają spacery, bardzo przywiązują się do dzieci, ze względu na swe zdolności w tropieniu są wspaniałe do zabawy w chowanego, lubią aportować. Nie lubią jednak zabaw bezsensownych, z których nic nie wynika. Rasa ta jest odpowiednia dla nadpobudliwych dzieci, dzieci z autyzmem lub zespołem Aspergera.  

Bez względu na wymiary, możemy znaleźć idealnego kandydata na nowego członka naszej rodziny. Każda rasa ma swoje własne usposobienie. Należy pamiętać jednak o tym, że to jaki będzie wybrany przez nas pies, zależy przede wszystkim od nas, od tego jak go wychowamy. 

Artykuł partnera.
Zakaz kopiowania, rozpowszechniania części lub całości bez zgody redakcji wortalu SPANIELE.WORTALE.NET.

Dodaj komentarz / przeglądaj komentarze

Komentarzy do artykułu: 0.


Wróć na portal: MINDLY.PL 

lub przejdź na portal: PSY24.PL
 

| zaloguj