» strona główna» informacje o nas» księga gości» ciekawe linki» nasz baner» kontakt z nami
» WORTALE.NET» reklama» współpraca
Cocker Spaniel Angielski
Cocker Spaniel Amerykański

O rasie
» wzorzec
» historia
» Charakterystyka
» Pielęgnacja
» Umaszczenia
» Zdrowie
» Genetyka
» Budowa amerykana

Szczenięta
» zapowiedzi miotów
» szczenieta na sprzedaż

Hodowle
» katalog hodowli

Reproduktory
» katalog reproduktorów

Wystawy
» wyniki wystawy w Polsce
» wyniki wystaw zagranicą
» wyniki wystawy klubowe

Fotoreportraże
» zdjęcia z wystaw
» konkursy Agility

REGULAMINY

» Regulamin hodowli
» Regulamin wystaw

INFORMACJE
» informacje o nas
» zasady korzystania
» dodawanie komentarzy
» jesteś w dziale: literatura » Psy też potrzebują specjalistów. Nowoczesne gabinety weterynaryjne

Artykuł przeczytano: 444 razy.

Standardowe zabiegi weterynaryjne to chleb powszedni każdej przychodni dla zwierząt. Jednak zdarzają się sytuacji, kiedy konieczne jest przeprowadzenie specjalistycznych badań. Z rozwiązaniem przychodzą innowacyjne kliniki dla czworonogów i nie tylko, które są w stanie zdiagnozować te codzienne i niecodzienne dolegliwości.

Badania neurologiczne psów i kotów

Coraz popularniejsze stają się specjalistyczne kliniki weterynaryjne, które oferują poszerzony zakres usług. O zdrowie naszych pupili trzeba bowiem dbać kompleksowo. Pocieszająca jest rosnąca świadomość właścicieli pupili, którzy nie tylko reagują właściwie i szybko, ale nierzadko decydują się na przeprowadzanie różnych badań diagnostycznych. W przypadku stwierdzenia danej choroby ich wykonanie zawczasu da większe szanse na pomyślny przebieg kuracji.

Świetnym tego przykładem jest dziedzina neurologii. Na zaburzenia neurologiczne cierpią psy i koty w różnym wieku. Przyczyny problemów mogą być przeróżne - ważną rolę odgrywają zarówno czynniki genetyczne, jak i środowiskowe oraz behawioralne. Weterynarze w standardowych gabinetach zazwyczaj nie dysponują jednak doświadczeniem w badaniu chorób neurologicznych, ani zaawansowanym sprzętem wymaganym do pełnej diagnostyki.

Zapotrzebowanie na przychodnie neurologiczne dla zwierząt jest jednak wcale nie małe. Senność, otępienie, nieprawidłowe układanie kończyn i problemy z poruszaniem się - to tylko niektóre z objawów, które mogą mieć podłoże neurologiczne. W celu prawidłowego rozpoznania wymagane jest przeprowadzenie elektrodiagnostyki układu nerwowego (np. badania EEG, EMG, VEP, BAER). Jeśli ciekawi Cię, jaki weterynarz jest w stanie przeprowadzić takie badanie, koniecznie sprawdź stronę https://www.neuro-vet.pl i umów się na wizytę w klinice!

Chirurgia miękka i specjalistyczna

Ogromne zapotrzebowanie występuje w dziedzinie chirurgii specjalistycznej i miękkiej. Psy i koty coraz częściej mają diagnozowane choroby nowotworowe, wymagające przeprowadzenia operacji. W przypadku zwierząt nie wszystkie schorzenia mogą być leczone. Wiele guzów nowotworowych, zmian niezłośliwych, może być jednak wyleczona chirurgicznie, lecz konieczne jest przeprowadzenie zaawansowanego zabiegu. Ten wymaga z jednej strony doświadczenia klinicznego i wiedzy, z drugiej zaś odpowiednich warunków.

Problemy z poruszaniem się nierzadko są oceniane jako znamię postępującego wieku pupila. W praktyce u niektórych zwierząt w ten sposób może mówić o sobie choroba podłoża neurologicznego. Przybieranie na wadze w rejonie brzucha również mylnie bywa traktowane przez właścicieli jako otyłość psiaka lub kota. Jednak zwierzęta przybierają na wadze w inny sposób, niż ludzie, a tego typu symptomy mogą mówić o powstaniu zmian nowotworowych, stanie zapalnym organu układu pokarmowego lub jeszcze innych problemach. Mając jakiekolwiek wątpliwości, nie warto zwlekać, lecz zabrać czworonożnego domownika od razu do zaufanej kliniki na badania diagnostyczne.

Artykuł partnera




Zakaz kopiowania, rozpowszechniania części lub całości bez zgody redakcji wortalu SPANIELE.WORTALE.NET.

Dodaj komentarz / przeglądaj komentarze

Komentarzy do artykułu: 0.


Wróć na portal: MINDLY.PL 

lub przejdź na portal: PSY24.PL
 

| zaloguj